Bay Fantastiğin Tarihçesi savaş öncesi görüntüsü

Bay Fantastiğin Tarihçesi

Bay Fantastigin Tarihçesi

Bay Fantastik ( Reed Richards )

Bay Fantastiğin tarihçesi, Reed Richards’ın zengin bir fizikçi olan Nathaniel Richards ve eşi Evelyn Richards’ın tek çocukları olarak dünyaya gelmesiyle başlıyor. Çok küçük yaşlardan itibaren matematik, fizik ve mekanik konularıyla ilgilenmeye başlar ve ailesi, Reed’in bu alanlarda olağanüstü yetenekleri olduğunu farkeder. Nathaniel oğlu Reed’in bu yeteneğini görüp ona destek verir. Reed Richards daha 14 yaşında küçük bir çocukken üniversite eğitimi almaya başlar. Üniversite yıllarında hayatında çok önemli rol oynayacak iki kişi ile tanışır. Bunlardan biri oda arkadaşlığı yaptığı Latveria’lı dahi Victor Von Doom’dur. Doom Reed’ten hiç hoşlanmaz ve hemen başka bir oda aramaya başlar. Diğer kişi ise Reed Richards’in en yakın arkadaşı olacak olan Benjamin Grimm’dir (Thing).

Bay Fantastiğin Tarihçesi, grubunun kozmik ışınlara maruz kaldıkları görüntü.

Reed Richards yıllar sonra aerodinamik mühendisi olarak görev aldığı sırada bir uzay gemisi tasarımı yapar. Gemi inşa edilir, fakat hükümet bu projeye verdiği desteği kesmeye karar verince Reed hemen bir deneme uçuşu hazırlığına girişir. Bu noktada bay fantastiğin tarihçesi önemli bir değişime uğrayacaktır. Bu uçuşta pilotluğu en yakın arkadaşı Ben (Thing) yapacaktır. Uçuş ekibini tamamlamak için seçtiği diğer iki kişi ise Susan Storm (Görünmez Kadın) ve onun erkek kardeşi Johnny Storm’dur (Alev Adam). Deneme uçuşunu gerçekleştirirler, fakat uzayda beklemedikleri derecede yoğun miktarda kozmik radyasyon ışınlarına maruz kalınca uçuşu iptal etmek zorunda kalırlar. Gemileri yeryüzüne çarparak indiklerinde dördü de vücutlarının maruz kaldıkları kozmik ışınlar yüzünden dönüşüme uğradığını fark eder ve bay fantastiğin tarihçesi önemli bir aşamaya evrilir. Bay Fantastik arkadaşlarına sahip oldukları bu yeni güçleri insanlığın çıkarı için kullanmayı amaçlar. Onun liderliğinde birleşen bu grup Fantastik Dörtlü‘yü oluşturur.

Bay Fantastiğin Tarihçesi, kurulan Fantastik Dörtlü ekibi.

Fantastik Dörtlü kurulduktan bir süre sonra Bay Fantastik (Reed) ve Görünmez Kadın (Sue) evlenirler. Bay fantastiğin tarihçesinde Sue Storm oldukça önemli bir etkiye sahiptir.Tüm çiftler gibi onlar da zaman zaman evliliklerinde sorunlarla yüzleşmek zorunda kalırlar, bu genellikle Bay Fantastik’in işine gereğinden fazla zaman ayırması ve Sue’ya yeterli ilgi göstermemesi sebebiyle oluşmaktadır. Yine de birbirlerine karşı besledikleri sevgileri hiç bir zaman azalmaz. İkilinin Franklin adında bir çocukları olur. Franklin anne ve babasının güçleri sebebiyle mutant genleri taşımaktadır. İkinci çocukları ise ölü doğar. Bunun nedeni ise maruz kaldığı kozmik ışınların Sue’nun vücudunu zayıflatmış olmasıdır. Bu aşamada bay fantastiğin tarihçesi ve görünmez kadının tarihçesi birleşir…

Fantastik Dörtlü, Bay Fantastiğin tarihçesi ve Bay Fantastik'in oğlunun bir arada oldukları görüntü.

Tüm dünyanın gözünde Fantastik Dörtlü’nün korkusuz lideri olmasına rağmen yaşadığı bazı olaylar Bay Fantastik’in vermiş olduğu kararları tekrardan gözden geçirmesine sebep olur. Arkadaşlarını dönüşüme uğratan test uçuşunu yapmış olmaktan ve özellikle de Ben’in vücudunun yeni biçiminden kendini oldukça fazla sorumlu tutar. Çok güçlü bir mutant olan Onslaught ile olan savaşta Fantastik Dörtlü’de dünyanın pek çok diğer süper kahramanı ile birlikte ortadan kaybolur. Oğlu Franklin’in mutant yetenekleri sayesinde oluşturmuş olduğu boyuttan döndüklerinde Bay Fantastik, ekibin finansal durumunu düzeltmek adına girişimlerine başlar.

Bay Fantastik tanrısal bir yaratık tarafından Dr. Doom’un zırhına hapsolduğunda Doom’un kişiliğini almaya başlar. Bu karısı Sue’yu aşırı derecede tedirgin eder ve kocasına yardım etmek için Dr. Doom ile işbirliği yapar. Bay Fantastik ve Dr. Doom savaşırlar. Bay Fantastik savaşı kaybeder, bunun sonucunda zırh parçalanır. Böylece Bay Fantastik kendi kişiliğine geri döner ve tekrar Fantastic Four’un başına geçer.

Bay Fantastigin Yetenekleri

Vücudu elastik bir yapıda olduğundan vücudunu isteğine göre uzatabilir, bükebilir, herhangi bir şekle sokabilir.

Bay Fantastiğin Tarihçesi, özelliklerinin yer aldığı içeriğin görüntüsü.