Görünmez Kadının Tarihçesi savaş öncesi görüntüsü

Görünmez Kadının Tarihçesi

Görünmez Kadının Tarihçesi

Görünmez Kadın (Sue Storm)

Görünmez Kadının Tarihçesi ve eşi Bay Fantastik'le birlikte görüntüsü

Görünmez kadının tarihçesi Sue Storm’un, Long Island’da doğmasıyla başlamıştır. Fizikçi bir babanın ve eşinin iki çocuğundan ilkidir (ikincisi Johnny Storm’dur). Sue, çocukluğu ailesiyle beraber rahat ve mutlu geçmiştir. Gelecekte kocası olacak Reed Richards (Bay Fantastik) ile ilk kez karşılaştığında henüz 12 yaşındadır. O zamanlar Reed Columbia Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Bu yakışıklı fakat çekingen gençten etkilenen Sue onunla irtibatını kesmemeye çalışır ve görünmez kadının tarihçesi ile hikayeleri birleşir. Aktrist olmak isteyen Sue Storm kariyer yapmak için California’ya gittiğinde burada tekrar Reed ile karşılaşır. Uzun süreli bir ilişkinin ardından nişanlanırlar.

Görünmez Kadın kendisinin aslında ne kadar güçlü ve kudretli yeteneklere sahip olduğunu zamanla farkeder. Bu onun kendini ve takımdaki yerini tekrar düşünmesine sebep olur. Fantastik Dörtlü‘nün baş düşmanı olan Dr. Doom ile yapılan bir savaşta Reed’in öldüğü sanılınca Sue sorumluluk olarak grubun liderliğini ele alır. İlerleyen zamanlarda Reed’in geri dönüşüyle beraber liderliğin kimde kalması gerektiği başlarda bir soru işareti oluşturur fakat daha sonra hepsi Reed’in lider olmasında hemfikir olurlar. Yine de Görünmez Kadın her zaman grup içi yönetimde önemli bir rol oynar.

Görünmez Kadının Yetenekleri

Görünmez Kadının Tarihçesi güç kalkanı sayesinde mermi ve bombalardan korunması

Görünmez Kadın kendisini ve başka kişileri ve objeleri görünmez bir hale getirebilir. Güçlü psişik yetenekleri sayesinde psişik saldırı ve savunma yapabilir ve güçlü psişik kalkanlar oluşturabilir.