Thingin Tarihçesi savaş öncesi görüntüsü

Thingin Tarihçesi

Thingin Tarihçesi

Thing (Benjamin Grimm)

Thingin Tarihçesi (Benjamin Grimm)'in çocukluk yılları

Thingin tarihçesi, Benjamin J. Grimm olarak, Manhattan’ın Aşağı Doğu Yakası’nda, yoksul bir ailede başlıyor. Alkolik olan babası bir işte çalışamıyordu. Ailenin gelirinin çoğu, Yancy Sokağı Çetesi’nin lideri olarak yasadışı yollarla para alan Thing’in ağabeyi Daniel’den geliyordu. Kardeşini putlaştıran Thing adeta abisini rol model olarak görüyordu, Daniel rakip çeteler arasında çıkan bir sokak çatışmasında öldürüldüğünde Benjamin’in tüm dünyası yıkıldı. Grimm o zamanlar sadece sekiz yaşındaydı ve bu zamandan sonra Thing’in tarihçesi farklı bir noktaya evrildi. On yıl içinde, Yancy Sokağı Çetesi’nin lideri olarak kardeşinin yerini aldı. Ebeveynleri öldükten sonra, Grimm (Thing), yoksulluktan başarılı bir doktor olmak için yükselen amcası Jake tarafından kendi yanına alındı. Tüm yaşantısını Yancy Sokak Çetesi ile beraber arkasında bıraktı, liseye girdi ve orada futbol yıldızı oldu. Thing, Stuyvesant Lisesi’nde son sınıf öğrencisi iken, New York, Hegeman’daki Eyalet Üniversitesi’nden futbol bursu kazanır.

Thing yağmur altındaki ürkütücü görüntüsü

Thingin tarihçesi bir diğer dönüm noktasına ise; birinci sınıftaki oda arkadaşı ve en yakın arkadaşı olan parlak bilim öğrencisi Reed Richards (Bay Fantastik) ile tanışması ile girdi. Reed Richards, ilk buluşmalarında Thing’e bir gün yıldızlararası yolculuk için bir yıldız gemisi inşa etme niyetini açıkladı. Thing, şaka yollu bir şekilde, Richard’ı inşa ederse yıldız gemisine pilotluk yapacağına söz verdi. Mezun olduktan sonra, Thing ABD Hava Kuvvetlerine girdi ve çok yetenekli bir savaş pilotu ve bir astronot oldu. Bu arada, Richards hem kendi servetini hem de Federal hükümetten sağlanan fonları kullanarak bir yıldız gemisi inşa etme projesine devam eder. Thing’in ordudan ayrıldığı gün, Richards ona yıldız gemisine pilotluk yapma sözünü hatırlatmak için tekrardan karşısına çıkmıştır.

Thingin Tarihçesi Taş Adam'a dönüşüm süreci

Richards’ın projesi Central City, California’da bulunuyordu. Federal hükümet, finansmanını Richards’ın projesinden geri çekmekle tehdit ettiğinde, Richards yıldız gemisini mümkün olan en kısa sürede bir test uçuşuna çıkarmaya karar verdi. Thing bu fikre karşı çıktı ve yıldız gemisinin kalkanının yoğun radyasyon fırtınalarına karşı yetersiz koruma olabileceğini kanıtladı. Yine de Thing, proje içerisinde pilot olarak hizmet etmeye ikna edildi ve Richards’ın gelecekteki eşi Sue Storm (Görünmez Kadın) ve genç erkek kardeşi Johnny (Alev Adam), Richards ‘a yolcu olarak eşlik etmekte ısrar etti. Dört arkadaş fırlatma tesisini çaldı, yıldız gemisine girdi ve fırlattı. Hiperuzayda başka bir güneş sistemine gidip geri dönmeyi amaçladılar. Fakat işler istenilen gibi gitmedi. Uzayda kozmik radyasyon ışınlarına maruz kaldılar. Thing’in tarihçesinde en önemli nokta ise tam olarak burada başlıyor.

Dört yolcu Dünya’ya döndüklerinde, kozmik radyasyonun vücutlarında mutajenik değişiklikleri tetiklediğini keşfetti. Thing, kendisinin bu ismi almasına sebep olan turuncu renkli, kalın derili, ağır kaslı ve insanüstü derecede güçlü bir “şey” e dönüştü. Richards, diğer üçünü, Fantastik Dörtlü adlı bir ekibin üyeleri olarak dördünün yeni güçlerini insanlığın iyiliği için kullanmaları gerektiğine ikna etti. Richards kendisine Bay Fantastik adını verdi, Susan ve Johnny Storm Görünmez Kadın ve Alev Adam’ın isimlerini aldılar ve yeni grotesk görünüşüne karşı asık suratlı Grimm, kendisine Thing adını verdi.

Thing’in Yetenekleri

Thingin Tarihçesi ve Hulk kapışmasını konu alan görsel

Thing’in büyük yeteneği insanüstü muazzam bir fiziksel güce sahip olmasıdır. Kozmik ışınların etkisiyle Thing o kadar güçlenmiştir ki bir hikayesinde Hulk‘u devirecek kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır.
Thing’in gelişmiş kas sistemi, fiziksel aktivite sırasında normal bir insanın kas yapısından çok daha az yorgunluk toksini üretir. Performansının en üst noktasında bile, kanında biriken yorgunluk toksinleri onu etkilemeden önce yaklaşık 24 saat gibi bir dayanıklılık süresi vardır. Thing’in vücudunun kaya benzeri bileşimi, onu fiziksel yaralanmalara karşı oldukça dirençli kılar. Thing’in vücudu, Hulk’un yumruklarının gücü gibi son derece güçlü darbelere karşı direnebilir…